Конфлікти в родині. Як не вбити любов

0
503

У шлюбі найважче миритися з тим фактом, що ви не можете контролювати сімейні відносини повністю. Процвітають вони або згасають, причина криється не тільки у вашій поведінці. Як то кажуть, щоб танцювати танго, потрібно двоє.

Конфлікти в родині. Як не вбити любов

Коли виникають конфлікти в родині, ми намагаємося знайти оптимальний спосіб, щоб їх уникнути або вирішити.

Підходи до вирішення конфліктів сім’ї

1. Коли ви стикаєтеся з великими проблемами у відносинах, ви робите все можливе, щоб взяти ситуацію під контроль. Зазвичай це означає, що потрібно змусити партнера змінитися. Іноді такий підхід працює, якщо і ваші вимоги, і ваш партнер досить розумні. Але найчастіше це веде до збільшення конфлікту.

2. З іншого боку, якщо ви не можете змінити іншу людину, може бути, краще прийняти його таким, яким він є. Це ще одна стратегія, яка іноді спрацьовує, але вона теж може призвести до розчарування, якщо ваші потреби не задовольняються.

3. Але є і третя альтернатива — змінити своє ставлення до ситуації. Вам потрібно перевизначити проблему — оголосити її внутрішньої, а не зовнішньої. Внутрішній погляд на проблему полягає в тому, що ви усвідомлюєте, що вона відображає якусь частину вашої власної особистості, яку ви не можете в собі прийняти. І це значить, що якщо у вас негативна ситуація в стосунках — це просто відображення вашого власного внутрішнього конфлікту.

Якщо будете шукати відповідь в партнері, можете ніколи його не знайти. Але якщо заглянете всередину себе, ви, швидше за все, побачите рішення відразу. Можливо, ви самі несправедливі до коханої людини, і це ви повинні поступитися. Якщо ви очікуєте, що будете завжди отримувати все, що хочете від відносин, приготуйтеся до розчарування, ви ризикуєте втратити коханого чоловіка. Здорові відносини засновані на компромісі. Хоча, потрібно, щоб це розуміли обидва, або нічого не вийде.

Як зробити, щоб конфлікт в родині не вбив любов

Визначте, що потрібно вашій половині. Якщо ви точно будете це знати, вам буде легше створити атмосферу доброї волі і компромісу. З іншого боку, важливо, щоб ваш партнер теж знав, що потрібно вам, так що доведеться навчитися відкрито говорити про ваших власних бажаннях. Якщо весь час поступатися на шкоду своїм потребам, накопичиться дуже неприємний багаж образ і злості. Це погано і для вас, і для вашої половини.

Не потрібно ставити собі за мету перемогу в сварці. Якщо ви з самого початку налаштовуєтеся на те, що обов’язково виграєте суперечка, компромісу вам не досягти. Іноді такий настрій бере початок в юності, якщо ваших потреб весь час нехтували, і ваша образа досягла точки кипіння. Немає нічого поганого в тому, що ви впевнені в своїй правоті, але ж ваш партнер теж заслуговує на те, щоб його думку поважали. Швидше за все, якщо ви будете поважати його потреби, він подбає про ваші бажання у відповідь.

Конфлікти неминучі в будь-яких відносинах, але щоб союз був міцним, ви обидва повинні відчувати, що вас чують. Мета конфлікту — не перемогти, а вирішити суперечність з повагою і любов’ю.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here