Невпевненість в собі. Як підвищити самооцінку

0
473

Невпевненість у собі є проблемою для багатьох жінок, причому незалежно від віку, сімейного стану або соціального статусу. Низька самооцінка дуже ускладнює життя, наприклад, може стати причиною нерозуміння в родині, зіпсувати сімейні стосунки, привести до розлучення.

Тому варто вжити заходів, щоб позбутися від негативних якостей і йти далі по життю з високо піднятою головою і впевненим поглядом. Ось кілька порад, які допоможуть підвищити самооцінку, подолати страх і невпевненість в собі.

Невпевненість в собі. Як підвищити самооцінку

Як підняти низьку самооцінку

1. Знайдіть свою власну стратегію поведінки, яка допоможе вам почувати себе більш впевнено в складних ситуаціях. Опрацювати кілька сценаріїв, за якими може піти розвиток подій. Потренуйтеся, як ви будете виходити з проблемних ситуацій з надійним другом, якщо ж такого немає, то з плюшевим ведмедиком, або, в крайньому випадку, з порожнім кріслом, в якому ви будете уявляти собі іншу людину.

2. Створіть банк позитивного досвіду. Згадайте п’ять складних ситуацій, з якими ви впоралися. Запишіть їх. Поповнюйте цей перелік новими записами свого успішного досвіду боротьби з невпевненістю і низькою самооцінкою.

3. Вчіться брати. Допомагаючи іншим, не забувайте про себе. Відучули, що робите все сама? Дозвольте собі звернутися за допомогою до інших людей. Людина, у якої ви просите підтримки може надихнутися тим, що ви звернулися до нього, а отже, бачите в ньому того, на кого можна покластися в скрутну хвилину. Такий ось приємний побічний ефект. Практикуйтеся — раз в тиждень просіть декого про послугу.

4. Заохочуйте себе за успіхи. За великі чи маленькі. Особливо за маленькі. Відчуйте себе батьком, який пишається, бачачи як кожен день, нехай і по чуть-чуть зростає і розвивається його дитина. Щодня шукайте причини похвалити себе. Пам’ятайте, добре слово завжди в ціні.

5. Виробіть звичку підводити ввечері підсумки минулого дня. Задумайтесь, які уроки ви отримали сьогодні, що ви зробили правильно, за що можете сказати собі «молодець».

6. Ламайте стереотипи, міняйте усталений звичний уклад життя. Раз на тиждень робіть щось нове. Це може бути навіть інший спосіб дістатися до роботи. Йдеться про розвиток більш творчого підходу до життя. Завдяки таким діям ви даєте сигнал вашій підсвідомості, що ви готові до змін, до нових емоцій і відчуттів!

7. Один раз в тиждень робіть щось для себе. Виключно для себе. Зверніть увагу, не для «себе і дітей», а тільки для себе. Те, чого хочете саме ви.

8. Відкрийте близьким вам людям ваші почуття. Розкажіть їм про те, що ви відчуваєте. По крайней мере, раз в тиждень, влаштовуйте «годину щирості», під час якого поговоріть про один випадок, який був складним для вас — що ви відчували, які причини труднощів поведінки в подібних ситуаціях. Такі розмови допоможуть краще зрозуміти проблему, до того ж ви можете отримати декілька слушних порад, а близькі будуть краще розуміти вас.

9. Подумайте про свої слабкості. І нічого з ними не робіть. Просто прийміть їх і полюбіть себе таким, яким ви є. Відзначте також свої сильні сторони. Запишіть їх і не забувайте періодично переглядати і доповнювати цей список новими пунктами. Записуйте все, що можна віднести до позитивних рис характеру або навичкам:

«У мене гарне почуття гумору»,
«Я вмію слухати інших людей»,
«Я відмінно воджу автомобіль».
Як побороти невпевненість в собі

Через деякий час, ви можете просунутися ще на один крок далі. Створіть афірмації про себе. Позитивні твердження мотивують, надихають і міняють старі шаблони мислення на нові. Приклади афірмації:

Я красива;
Я працюю ефективно і з задоволенням;
Я успішна;
Я з легкість заводжу нові знайомства.
Ви можете придумати свої афірмації, написати їх на папері кольоровим фломастером великими буквами і прикріпити їх до дзеркала, щоб бачити їх кожен день. Проговаривайте їх вголос і з переконанням, як можна частіше, принаймні, два рази на день.

Раз в тиждень думайте про себе виключно в позитивному ключі. Будь-які думки про себе перетворюйте в позитивні. Наприклад, замість: «Ну і вигляд у мене» — «Не дивлячись на вчорашню вечірку, я з ранку чудово виглядаю», «Це плаття мене повнить» — «У мене відмінна фігура», «Блін, я забула про візит до стоматолога» — «Ура, я уникнула зустрічі з дантистом!».

Нехай раз в тиждень вам подобається все, що ви робите, при цьому хвалите себе за хорошу роботу. Наприклад, ви приготували котлети: «М-м-м, який у них чудовий смак, вони просто чудові». Допомогли дитині зробити уроки: «Я прекрасна мати, так добре все пояснила, у мене чудові діти і я відмінно їх виховала».

Один раз в тиждень уявляйте, що інші люди люблять вас, щоб подолати почуття невпевненості. наприклад:

— Мій начальник мене так любить … в минулому році навіть виписав премію … виявилося, що її всім виписали, але це не важливо.
— Колеги по роботі мене люблять. Правда, вони цього не показують, але це нічого, я ж знаю.
— Моя свекруха, дай їй Бог здоров’я, як же вона любить мене. Я правда не знаю за що. Може за те, що я її ще не вбила.
— Продавщиця в магазині — як же люблячи вона на мене подивилася, коли я попросила книгу скарг. Напевно, сьогодні я випромінюю якусь особливу ауру.

Скориставшись цими порадами, ви обов’язково підвищите самооцінку і відчуєте себе більш впевнено, а ваше життя зміниться на краще.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here