Планування сім’ї

0
763

Планування сім'ї

Сьогодні в світі склалася ситуація, коли молоді сімейні пари не поспішають стати батьками і відкладають народження первістка на невизначений час. Як пояснення цьому явищу озвучуються безліч практичних причин. На першому місці, як правило, це коштує відсутністтю для молодої пари власного житла і значного доходу, бажання досягти кар’єрних висот. Молоді люди вважають за краще пожити «для себе», перш ніж дати життя дитині, який потребує багато часу, душевних сил і фінансових витрат. Тому планування вагітності в останні роки стає особливо актуальною проблемою.

Не можна також скидати з рахунків медичні показники, коли планування сім’ї має здійснюватися з урахуванням стану здоров’я батьків. В останні роки, на жаль, постійно зростає кількість дітей, які є носіями серйозних спадкових захворювань. До групи ризику можна віднести навіть діточок зі слабким імунітетом. Відповідальні батьки намагаються знизити ризик народження хворої дитини до мінімуму. Підготовка до вагітності в таких сім’ях починається задовго до моменту її настання.

Що ж включає в себе підготовка до вагітності?

Важливо зрозуміти, що з того моменту, як щаслива сім’я вирішує народити дитину, життя її назавжди змінюється. Тепер усі думки і дії будуть залежати не тільки бажанням двох люблячих людей, але враховувати потреби і інтереси майбутньої дитини. Готуватися до вагітності повинні обоє батьків — і мати, і батько. І тут дуже важливий психологічний момент. Вагітна жінка відчуває рухи свого малюка, вона розмовляє з ним, співає пісеньки, мріє про його майбутнє. Для жінки це немовля — уже цілком реальний малюк. Чоловікові трохи складніше відчути себе батьком, так як він не відчуває на собі тягот і радощів вагітності. Тому в пренатальний період особливо дорогоцінними стають моменти спілкування майбутнього батька зі своєю дитиною. Цей духовний зв’язок збережеться і надалі, коли діти підростуть і батьки будуть будувати з ними свої взаємини.

Що стосується підготовки до вагітності з медичної точки зору, то конкретні рекомендації можна отримати в жіночій консультації. Перш за все, молодій парі порадять відмовитися від шкідливих звичок і збалансувати харчування. Воно повинно включати в себе достатню кількість вітамінів і поживних речовин, необхідних для нормального росту і розвитку плода. Жінці, можливо, призначать курс спеціальних вітамінів для вагітних. Майбутнім батькам порекомендують вести здоровий спосіб життя, виділити достатню кількість часу для повноцінного сну і відпочинку, частіше влаштовувати прогулянки на свіжому повітрі.

На першій консультації у гінеколога особливо важливо надати лікарю якомога повнішу інформацію про перенесені захворювання. Крім того, обом батькам порекомендують здати необхідні аналізи і пройти курс лікування наявних хронічних захворювань. Жінці належить здати загальний аналіз крові і сечі, мазок на інфекції статевих шляхів, аналіз крові на ВІЛ, цукор, гепатит, зробити УЗД матки і т.д. Не варто нехтувати цими рекомендаціями і відкладати здачу аналізів — адже це може згубно позначитися на здоров’ї вашого майбутнього дитини. Грамотний лікар завжди готовий проконсультувати по будь-яким виникаючим питанням, таким, наприклад, як спільні пологи з чоловіком, поїздки та подорожі в період вагітності, сексуальна активність і багато іншого.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here