Розірвання шлюбу в суді

0
598

Майже чверть всіх шлюбів в Росії закінчуються розлученням. Це становить понад півмільйона розлучень в рік — один з найвищих показників в розвинених країнах. Причин для розлучень багато, якими вони не були, жінкам важко переносити розлучення з чоловіком, але іноді це неминуча та необхідна дія.

Тому корисним буде дізнатися, за яких обставин шлюборозлучний процес можна провести в органах РАГСу, а які умови вимагають проведення розірвання шлюбу в суді.

Позовна заява до суду

Добре, якщо чоловік і жінка обопільно згодні розлучитися і не мають один до одного жодних претензій. Ще краще, якщо вони зуміли домовитися і заздалегідь врегулювали питання по розділу спільно нажитого майна і, при наявності спільних дітей, визначили, з яким з батьків залишиться дитина. У таких випадках розірвання шлюбу в судовому порядку обернеться для обох подружжя досить необтяжливим процесом. Однак при наявності обставин, які викликають затяжний правовий спір між подружжям, шлюборозлучний процес бажано довірити кваліфікованому спеціалісту — адвокату по сімейних справах.

Отже, в яких же випадках проводиться розірвання шлюбу в суді? Таких випадків досить небагато: при наявності у подружжя неповнолітніх дітей, або у разі незгоди одного з подружжя розлучитися. У цих ситуаціях неминуче проведення процедури в судовому порядку. За інших обставин допускається розірвання укладеного раніше шлюбу в органах РАГСу.

Для того, щоб подружжю розлучитися в судовому порядку необхідно спочатку правильно скласти позовну заяву.

Позовна заява до суду

На початку позову повинен мати свою назву суду, куди подається заява, ПІБ, рік народження, адресу та місце роботи для відповідача і для позивача.

Після вказівки вищеназваних відомостей в шапці документа, в середині паперу пишеться назва документа «Позовна заява про розірвання шлюбу». Потім пишеться текст заяви. У тексті бажано відобразити такі відомості:

коли і де був укладений шлюб;
причина, по якій подружжя або один з них хочуть (-е) розірвати шлюб;
наявність спільних дітей. Якщо вони є, то необхідно вказати їх ПІБ та дату народження;
дата припинення відносин і ведення спільного господарства;
досягнута угода про розділ майна і утримання дітей;
прохання до суду ( «Розірвати шлюб між __ і __, який зареєстрований ___ в ____»).
дії з прізвищем (залишити колишню або повернути дівочу).
До заяви слід додати нижченаведені документи:

Свідоцтво про шлюб
Чек про оплату держмита
Свідоцтва про народження дітей (дитини) (копії).
Слід врахувати, що при розгляді позову, якщо суд виявить, що конфлікт між подружжям можливо усунути, то він дасть час для примирення. Якщо за цей час подружжя все ж не досягнуть примирення, то шлюборозлучний процес продовжитися. До того ж, суд може призначити термін на примирення в разі, якщо який-небудь з подружжя не згоден на процедуру розлучення або на прохання однієї зі сторін. Термін для примирення не повинен бути більше 3-х місяців.

Після закінчення судового позову, свідоцтво про розірвання шлюбу протягом 3-х днів направляється до органів РАГСу, де раніше був укладений шлюб.

Далі подружжя починає нове життя після розлучення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here