Вікова мудрість Будди

0
151

clasnivestyЩе з давньої Індії прийшов до нас Буддизм, засновником якого був Сіддхартха Гаутама, якого до цієї пори вважають Верховним Буддою. У перекладі це означає освічений. І в наші дні Сіддхартха є головним у навчанні Буддизму, а вся інформація про його життя, вчинки, принципах і навчаннях була повністю систематизована і занесена в якийсь «довідник» його послідовниками.

10 уроків життя за словами Будди:
Думка матеріальна. У зв’язку з тим, що головне в людині — свідомість, то і людина перетворюється на те, про що він думає. Думаючи про все гарне і думки про благо- людину буде переслідувати лише щастя. А ось якщо наміри і думки людини спрямовані на зло, то нічого доброго з цього не вийде. Зло завжди буде слідкувати за ним, не залишаючи наодинці з собою і постійно підсовуючи різні важкі випробування, поступово руйнуючи людину зсередини.

Вчинки. Кожен вчинок має величезний вплив на життя людини. Для того, щоб осягнути себе або добитися слави в суспільстві, необхідно діяти. Чим більше, тим швидше ви досягнете своєї мети.

Не вірю в ту долю, яка буде різко випадати на діючу людину, але він вірить в долю, яка, як відплата, осягає людину недіючу.
Початок всього. Не варто нехтувати дрібними частинками чого б то небуло. Адже кожен професіонал у своїй справі колись починав з малого, з самого низу кар’єри. Для досягнення чого завгодно необхідно докласти чимало праці, адже нічого не вийде добитися швидко, тому якщо щось не виходить або ви вважаєте початок занадто низьким для вас — не кидайте і продовжуйте цим займатися, тільки так ви досягнете мети.

Прощення. Ніколи і ні на комго не слід довго тримати гнів або таїти в собі образу на кого-небудь, адже вона, подібно маленькому вогнику, поступово розпалює полум’я і обпалює людину зсередини, роблячи його все більш нещасним.

Навчитися прощати — дуже важливий момент в житті будь-якого, адже простивши людині, ви прощаєте і самі собі,оселивши в собі добрий початок.
Перемога над самим собою. Перемогти себе, приборкати свої думки — найкраща перемога, яку тільки може отримати людина. Адже перемогу в будь-якій битві біля вас може відняти сильніший, а ця перемога тільки ваша. Вона ніколи і нікому не дістанеться. Захопити контроль над своїми думками — дуже непросте досягнення. Хоч думки і можуть виникати самі собою, але ви можете не давати їм оселитися в своїй голові, виганяючи їх звідти.

Розуміння. В наш час, майже всі почали уникати спроб вникнути в суть справи, а лише відстоюють свою точку зору. Необхідно розуміти кожну проблему, намагатися поглянути на те чи інше питання очима іншої людини. Зрозумівши точку зору людини, ви будете абсолютно спокійні, адже розібратися в конфлікті стане набагато простіше.

Вірність знань. Дуже великою помилкою є відхилення дій від знань. Адже навіть ви хоч раз стикалися з тим, що, знаючи, як вчинити в тій чи іншій ситуації, ви відхилялися від цього знання, робили наперекір і терпіли невдачу. Не варто забуватися і робити так. Головне, не суперечити своїм знанням, а сконцентруватися на них і робити все в точності, як вам кажуть саме знання.

Подорожі. Не варто вічно сидіти на одному місці, відкладаючи все «солодке» на потім. Адже потім може і не настати. Віддайте жадобі подорожей і починайте вже сьогодні. Життя — це рух, так що необхідно отримати максимум з цього визначення, дізнаватися щось нове, зустрічати нових людей і бачити нові місця.

Подяка. Не варто жити у вічному песимізмі. Треба завжди знаходити приводи, за які можна подякувати людини або долю. Наприклад, якщо ви не відучилися і пішли на першу-ліпшу роботу, то слід бути вдячним за те, що у вас є хоч якась робота, ви можете дозволити собі нормальне прожитку, не витративши при цьому занадто багато часу.

Навіть за своє життя потрібно бути вдячним кожен день, адже багато хто вже не можуть похвалитися і цим. Думайте, радійте і дякуйте за все те, що є хорошого в вашому житті.
Гармонія. Гармонія — це те, що у вас всередині. Вона не може бути знайдена в черговому даремне купленому гаджет або автомобілі. Гармонія — це світ, який оселився всередині, у вашому серці або в душі. Людина, яка знайшла її, може бути воістину щасливий.

Related posts:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here