Як змінити шкідливі звички на корисні?

0
697

clasnivestyБезпеки від придбання шкідливих звичок не має ні в кого. Життя щоденно приносить нам «сюрпризи»: ми часто потрапляємо в складні ситуації. Людина іноді буває просто не здатна протистояти стресу.

На жаль, багато людей за так званою «допомогою» звертаються не до занять спортом та ведення здорового способу життя, а до шкідливих звичок. Багато хто намагається позбутися від них, але далеко не завжди це виходить. Завзятість і сила волі — ось дві прогресуючі сили, здатні підтримати будь-яке бажання людини. І все ж, від поганих звичок позбутися дуже складно, але цілком можливо.
Знайдіть альтернативний варіант.
Марина розповідає: Коли мій малюк забрав ключі від мого автомобіля, я довго не могла їх знайти, тому в цей час спізнювалася на важливу зустріч. Побачивши заповітну річ в руках дитини, я зрозуміла, що відбирати ключі у малюка недоцільно, адже синок буде плакати. І я знайшла йому заміну ключів — панду- іграшку. Дитина власноруч віддав мені ключі, абсолютно забувши про них ». Це логічно, адже мозок людини не сприймає частку «не», противиться їй в будь-якому випадку. Тому перш ніж щось діяти, дайте мозку правильний орієнтир, щоб він сказав вам заповітне «так». Це набагато краще, ніж слухати крик дитини. Тому не знущайтеся над собою.

Ставте мету на короткий термін
Короткострокова мета досяжна, цілком реальна. Будьте адекватні: потрібно худнути не до Нового року на 20 кг, а до наступного тижня — на 1 кг. Отже не ставте цілі на рік вперед. Така тривала програма не спрацьовує, коли потрібен швидкий результат. Короткострокова мета — ідеальний варіант. Вишиковуйте собі програму кожного дня, кожного вечора і відразу ж помічайте всі найменші зміни в позитивну сторону.

Коли ви знаєте про своє мінуси- це одна справа, а коли ви залучаєте ще одну людину — це найкраще, що можна придумати. Адже тепер ви будете відповідати не тільки перед собою, а й перед товаришем або подругою. Ідеальний варіант — парі на невелику, але приємну суму грошей.
Мета — процес — в пріоритеті
Головне — це не коли ви досягли мети. Нехай ви не досягнете її за бажаний термін. Головне — не кидати. Головне — сам процес. Ви при цьому повинні не створювати собі незручності, а відчувати насолоду, розуміючи, що робите себе свідомо краще. Фізичне нездужання — всього лише тимчасове явище.

Свідомість у всьому
Шкідливі звички знаходяться за рамками свідомості. Ми несвідомо, часом, засовуємо в рот десяту цукерку, хоча могли б цілком обмежитися і двома, якби задумалися. Якщо нам подобається будь-яка дія, в мозку з’являється спеціальний гормон задоволення. Саме тому ми повторюємо ці дії. Слина — провісник заповітного, але, на жаль, шкідливого бажання. Але не завжди ми підвладні собі. Намагайтеся думати про те, що ви робите, про ті наслідки, які вас чекають, якщо ви не кинете згубні звички.

Слабкості є у всіх
Від них практично неможливо позбутися особливо тоді, коли наша нервова система виснажена. Стресові ситуації хтось «заїдає», а хтось запиває спиртним. Заздалегідь морально налаштовуйтесь до всіх труднощів.,«І вони підуть від вас», — таким повинен бути ваш девіз. Всім відомо, що життя подібне зебрі …

Ведіть щоденник
Відзначайте всі свої перемоги і поразки. Записи допоможуть вам своєчасно в динаміці спостерігати за процесом. А краще, якщо ним виявиться жива людина,якій ви будете щодня або щотижня звітувати.

Тільки не помиліться з вибором, адже ваш партнер повинен буде щирим, радіти вашим перемогам і шкодувати про можливі поразки.
Заохочуйте себе
Робіть собі не тільки розвантажувальні, а й «навантажувальні» дні. Чому б раз в два місяці не поїсти на ніч улюбленої смаженої картопельки? Адже організму іноді теж потрібен стрес, щоб рухатися далі. Або йдіть від зворотнього: купіть собі нову сукню, побачивши, як пострункішала ваша фігура. Ваші зусилля заслуговують нагороди, безумовно. Все це допоможе зруйнувати шкідливу звичку, зміцнивши нову. Замість пачки цигарок купіть новий музичний диск або кіло персиків.

Мотивація повинна бути солідною
В голові у кожного, хто хоче досягти бажаної мети, повинен звучати гімн — мотивація. НЕ для всіх гасло «Займатися спортом корисно для здоров’я» підійде. Ви повинні замотивувати себе так, щоб ваші ноги йшли в спортивний зал попереду вас.

Повторення- основа навчання
Тільки повторення закріпить результат. Не шкодуйте витраченого часу! Ви робите це недарма. Одиничний інцидент — це випадковість, повторюючий — це звичка. Замінюйте шкідливі звички на корисні!
Бажаю перемог!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here