Зберігайте гроші у швейцарському банку або чому в Москві не купують елітні квартири

0
648

clasnivestyКерівник White design studio Юрій Бредихин на сайті elitnoe.ru. про виведення коштів з Росії, стандартах елітного житла і стареньких-театралках.
Другий рік багаті росіяни активно виводять свої гроші у швейцарські банки. Рекорд був поставлений ще в I кварталі минулого року, тоді наша бізнес- і політична еліта вивела з Росії до Швейцарії майже 22 млрд. Цього рівня майже вдалося досягти в II кварталі — було виведено 20 млрд. Мільярди доларів, які змогли б підтримати вітчизняну економіку, на жаль, приносять користь в інших місцях, роблячи місцеву нерухомість привабливою для інвестицій.
Економіка Росії зараз у складній ситуації. А більшість публічних персон, в кращому випадку, обмежуються коментарями «якось переживемо …», в гіршому — говорять про те, ситуація скоро змінитися і ринок почне рости. На мій погляд, неприйняття реальності — не найкращий спосіб у вирішенні проблем. Адже щоб зрозуміти, куди рухатися, потрібно добре розуміти, де ти знаходишся!
Так в якій точці сьогодні знаходиться нерухомість класу люкс? Останнім часом цей сегмент сильно переоцінений, що робить його сильно уразливим. Багато великі девелопери, довгий час спеціалізуються на будівництві люксового житла, заявили, що тепер будуть будувати демократичні проекти. Але, не думаю, що це хороший вихід із ситуації. Адже елітна нерухомість існувала завжди в тому чи іншому вигляді. Така людська природа. Правда, сьогодні на московському ринку визначальним чинником у понятті елітна нерухомість є ціна. Якість будівництва, місце — все це досить умовно …
Наприклад, Рублівка — не найкраще місце з транспортною доступністю, але в силу зрозумілих причин вона стала певним символом «гіперелітарності». «Москва-Сіті» — той же приклад з тими ж результатами … Така ж ситуація з якістю житла — комфортність самих приміщень, висота стелі, інженерні системи, очищення води і повітря далеко не завжди відповідають заявленому класу. Готовність приміщень до проживання, тобто внутрішня обробка. Сірі стіни і отвори в підлозі для сантехніки — це не комільфо.
Так який вихід із ситуації, що склалася? Нинішня вкрай не проста економічна ситуація змушує або представляє можливість подивитися під іншим кутом зору. У першу чергу, потрібно почати зі структурування. Необхідні загальні правила і сформульовані поняття, які б класифікували елітну житлову нерухомість. Можливо, це буде якийсь реєстр, що може і чого не повинно бути в елітному житлі. Або варто присвоювати житловим комплексам зірки, як це робиться на готельному ринку. Я думаю, що перегляд підходу до елітарності дозволить вирішити проблему, потім можна буде перейти до ціноутворення. Адже багаті люди в нашій країні все одно залишилися.
Останнім часом, з’являються дуже колоритні покупці елітного житла, яких раніше на ринку просто не було. Наприклад, в останній рік серед наших клієнтів з’явилося відразу кілька інтелігентних бабусь з регіонів, які купують квартири в престижних новобудовах центру, щоб «було, де зупинитися після відвідування театру». Не беруся гадати про джерела їх доходу та культурних уподобань, але факт залишається фактом.
Звичайно, структурування ринку не вплине на економічну ситуацію, але дозволить враховувати вимоги покупців у нових проектах. А вони обов’язково з’являться, адже життя не стоїть на місці … Змінюються персонажі покупців, значить, повинні змінитися і проекти майбутніх елітних будинків! А головне, саме ставлення до еліти та елітарності!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here