Фінансова порада, яку б я дав своїм дітям

0
978

clasnivesty

«Фінансова порада, яку б я дав своїм дітям?» — Це питання задали мені зовсім недавно і я вирішив поділитися відповіддю на нього в сьогоднішній публікації.

Напевно, кожен чув історії успіху, коли людина знаходить золоту жилу і раптово багатіє. Саме таку історію я чув від свого батька. Таку ж історію мені розповідав мій найкращий друг про їхню родину. На жаль обидві ці історії закінчилися тим, що багатство,яке раптово впало не вдалося примножити або навіть зберегти. Минув час і про золоті смуги життя залишилися лише спогади.

Цікавий ефект я спостерігав на собі, на своїх друзях і знайомих. Найчастіше, коли доходи починають рости, то людина пускається їх витрачати. Збільшує пасиви навколо себе. Купує дорогу машину, одяг і так далі. Що говорити, так живе більшість людей в нашій країні і сама країна теж.

Так само чинив і я як в житті, так і в бізнесі. Коли бізнес йшов вгору, я роздував штат, відкривав якісь непотрібні нові напрямки, менше починав рахувати гроші … Діяв за принципом, що якщо став більший дохід, то можна і починати збільшувати витрата, відкриваючи нові напрямки, які могли не окупатися або приносити мінімальний прибуток. Потім виявлялося, що цей принцип згубний для компанії. Для компанії ж найкращим шляхом опинявся підхід, коли ми постійно працювали над тим, щоб дохід став вище, а витрати нижче. Незалежно від того, наскільки у нас все йшло добре, ми все одно працювали над тим, щоб знизити витрати і збільшити чистий прибуток.

В одній з книг Роберта Кіосакі він пише, що якщо у вашому бізнесі зліт, то насамперед необхідно ще більше загострити свою увагу, уважніше почати ставитися до витрат, посилити пильність, так як це найнебезпечніший момент для бізнесу. Я з ним погоджуся.

Для мене хорошим учителем був мій найперший бізнес, коли я набив все шишки з розподілу фінансових потоків всередині бізнесу і своєї кишені. Далі таких помилок я вже майже не здійснював. Один проект змінювався іншим, але після кожного з них залишалися накопичені активи, а не тільки спогади, при цьому мушу сказати, що я не сидів удома, затягнувши пояс і з усіх сил економивши на всьому,такої потреби зовсім не було. Я подорожував, купував дорогі автомобілі, але робив це акуратно, усвідомлено, в потрібний час.

Моя бізнес-історія продовжується, відкриваються і закриваються проекти, створюються нові, але мислення кардинально змінилося з часів мого першого бізнесу. Це той випадок, коли на своїх помилках вчаться.

Тому моя порада була б такою. Вкладайте гроші в активи, а не пасиви, коли у вашому житті буде фінансовий зліт, підсильте пильність і не впадайте в ейфорію, коли це станеться, тоді ви зможете грамотно розпорядитися наявними ресурсами.

У мене є декілька хороших друзів, які коли почали заробляти мільйони, і не побігли в автосалон за мерседесом, а продовжували їздити на простому автомобілі і вкладати далі гроші в активи у вигляді свого ж бізнесу або іншого напряму, в нерухомість, продовжували дуже уважно ставитися до своїх витрат . А є кілька друзів, які при першому ж фінансовому успіху послабили пильність і почали жити невідповідно до своїх достатків, в результаті куплені автомобілі і розкіш, якої вони себе оточили загнали їх в пастку і через пару років фінансового успіху нічого не залишилося.

Сподіваюся мої діти не наступлять на ці граблі, хоча трапляється, що навчання відбувається тільки на своїх же помилках. Природно, що не варто ставати зовсім вже скрягою і впадати в крайнощі, але і крайність, коли весь фінансовий потік йде тільки на щохвилинне задоволення задоволень і амбіцій, без оглядки на майбутнє, теж може ні до чого доброго не привести.

Варто зазначити, що не всі, хто починає жити на широку ногу, стають банкрутами. Комусь це навіть корисно, тому що таким чином можна дібрати смаку і отримати енергію, щоб далі підвищувати свій рівень доходів. Є навіть такий прийом, який розповідають на тренінгах по бізнесу, але не завжди вони призводить до позитивного ефекту, якщо людина використовує його несвідомо. Це як з кредитами. Одні використовують кредити, щоб збільшувати свої активи, а інші, щоб збільшувати свої пасиви, так і в цьому випадку.

Справи пішли в гору? Відмінно, але не слід в цей час розслаблятися, а сфокусуватися, думати холодною головою, усвідомлено приймати рішення, щоб вичавити з цього часу максимум і створити активи. Але пам’ятати, що не буває однієї ради для всіх, так як у кожного з нас своя доля і природа. Що одному добре, то іншому може бути погано. Свою індивідуальність потрібно обов’язково враховувати.

Новости

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here