На прикладі існуючої депресії розберемося в механізмі її появи

0
968

clasnivesty

В медицині є такий термін «безпричинна депресія», який описує вкрай важкий стан психіки дорослої людини. В цьому випадку, мається на увазі, що явних причин для такого стану немає. У людини в житті не відбувалося ніяких драматичних подій, якы могли б пояснити сформовані положення.

Насправді причини є. Вони могли виникнути в дитинстві і тепер приховані в підсвідомості. У дитини немає остаточно сформованої і стійкою психіки. Якщо виникають то травмують психіку, і спрацьовує захисний механізм у вигляді витіснення або забування.

На зовнішньому плані від негативної події не залишається і сліду, але це не означає, що ця «психологічна потвора з минулого» не буде з підсвідомості впливати на людину в майбутньому.

Варто зазначити, що для дорослого здається дрібницею, то для дитини зовсім не дрібниця, а справжня катастрофа, тому оцінювати ступінь впливу будь-якої ситуації необхідно не з точки зору дорослого, а дитини. Побачити, наскільки для дитини будь-яка ситуація має значення нескладно, адже це відразу видно по його реакції і емоціях.

Якщо травмує ситуація була не дуже сильною, то механізм придушення успішно витіснить спогад або емоцію в підсвідомість, щоб психіка залишилася в стійкому стані. Шлейф від події не буде дуже турбувати людину в майбутньому, а залишки тривоги або напруги будуть знаходити нешкідливі виходи з підсвідомості, але якщо емоційний заряд занадто сильний, то бар’єр підсвідомості буде давати збої і на виході ми отримаємо безпричинну депресію, тривогу і інші негативні наслідки …

Я спробував максимально спростити опис механізму появи психічних проблем у дорослого, причини яких йдуть з дитинства. Нам зараз не потрібно занурюватися в тонкощі цих процесів, зовсім не важливі точні значення термінів, нам важлива логіка процесу, яка тепер вам зрозуміла.

Уважно ставтеся до своїх дітей

Не залишайте в душі своїх дітей невирішених проблем, щоб їх доросле життя не була затьмарена депресією, страхами або тривогами. Намагайтеся, щоб ваші діти росли в любові, проявляйте терпіння до їх дитячої безпосередності, щоб не висміювати їх, не застосовуйте насильство, менше кричіть, більше прислухайтеся до їхніх сердець, враховуйте, що перед вами дитина, а не доросла людина, з уже сформованою психікою.

Якщо така проблема виникла у вас самих

Важливо розділяти негативність стану. Наприклад, депресія може бути хворобою, а може бути наслідком вашого способу життя. Ми звикли на побутовому рівні називати депресією будь-які стани, коли немає сил, бажання щось робити, напала хандра. Професіонали, які працюють з депресією, як із захворюванням, будуть обурені таким підходом, але варто врахувати, що більшість людей цей термін ототожнюють з його побутовим значенням, а не з хворобою.

Якщо це хвороба, то варто пошукати фахівця, який може цю проблему вирішити. Не можу порадити вам конкретного фахівця, але можу порадити прочитати вам книгу Анара Мамедова «Депресія. Як вирватися з чорної діри? »Там описується метод, який відрізняється від методів« позитивної психології ». Методик безліч, але механізм виникнення травм всюди описується приблизно однаково.

Якщо депресія у вашому житті більше схожа на слідство вашого способу життя, то рекомендую прочитати статтю про те, як позбутися депресії самостійно.

Варто розглянути ще теорію «директив»

У контексті нашої статті буде не зайвим згадати про те, що є теорія, яка говорить, що батьківські негативні уявлення про життя, дитину і про себе можуть сформувати в дитині просто вражаючі установки.

Установка «анти-життя»

Якщо батьки постійно твердять про те, як їм важко і переносять це твердження на дитину, то може виникнути установка: «Щоб полегшити життя батькам, краще померти». Страшна справа! Механізм самознищення може бути запущений як в дитинстві, так в дорослому віці. Менше треба скаржиться на життя і ніколи не зв’язуйте свої проблеми з тим, що малюк з’явився на світ.

Установка «Не приймай свою природу»

Це глобальна проблема дорослих. Дорослі хочуть бути схожими на кого завгодно, але тільки не на себе самого, а коли починається постійне порівняння дитини з іншими дітьми, то є шанс передати цю установку своєму чаду. Дитина може почати з дитинства намагатися бути схожими на інших, а коли виросте, то вже зовсім забуде про те, хто він є насправді. В результаті буде постійний конфлікт між власною природою і ролями, які людина буде приміряти на себе.

Установка «Блок емоцій»

Людина без емоцій не може жити повноцінним життям, радіти йому. Крім цього, придушення емоцій може привести до психічних і фізичних захворювань. Якщо батьки будуть постійно просити свою дитину стримувати емоції , ховати їх і пригнічувати, то виникне стійких механізм, який буде працювати у малюка навіть тоді, коли він виросте.

Список установок можна продовжувати до нескінченності. Дитині забороняють думати, мріяти, вірити іншим людям. Заохочують заздрість, жадібність, агресію. Передають установки на бідність.

Всі ці установки і травми йдуть від самого батька. Від його способу життя і мислення. Якщо ви самі не будете прагнути до зростання, вчитися бути щасливим, то буде дуже складно навчити жити щасливо і вільно своїх дітей. Потрібно буде постійно стежити за собою, зупиняти, вести себе штучно. Якщо ж ви живете гармонійним життям, то ніяких негативних установок ви не передасте, так як їх немає у вашому власному житті.

Щастя вам і вашим дітям!

Новости

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here